CZYSTEK SUSZ ZIOŁOWY 250 G - NATURAMED

12,49 zł

Czystek to zioło bogate w polifenole, pod tym względem podobne do zielonej herbaty, jednak bez kofeiny. Herbatka do picia na co dzień zamiast zwykłej herbaty.

CZYSTEK SUSZ ZIOŁOWY 250 G

Czystek to krzew rosnący w regionie śródziemnomorskim, którego suszone ziele wykorzystywane jest do parzenia herbatek. Prezentowana tu odmiana to czystek szary (Cistus incanus) o różowych kwiatach przypominających dziką róże. Jest to czystek suszony i cięty (rozdrobniony). Herbata z czystka znana jest z właściwości podobnych do zielonej herbaty, jednak w przeciwieństwie do niej nie zawiera kofeiny. Nie zastanawiaj się dłużej, gdzie kupić czystek do picia lub inne herbaty ziołowe, nasz sklep internetowy ma dużą ofertę ziół i zdrowych napojów.

 

Gatunek: czystek szary (cistus incanus)

Forma: czystek cięty suszony

Masa netto: 100 g

Kraj pochodzenia czystka: Albania. Herbata z czystka wyprodukowana w Polsce

Dlaczego warto stosować czystka?

  • Czystek zawiera substancje zwane polifenolami, które znane są z właściwości przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Pod tym względem przypomina zieloną herbatę, jednak w przeciwieństwie do niej nie zawiera kofeiny.

 

Jak stosować czystek?

  • Herbata z czystka jest bardzo łatwa w przygotowaniu. 1 łyżeczkę należy zalać szklanką gorącej wody i parzyć około 5 minut.
  • Jednorazowe wypicie czystka nie przynosi żadnego efektu, poleca się stosowanie go w sposób regularny, długotrwały. Napar z czystka może zastąpić w codziennej diecie zwykłą herbatę lub kawę.
  • Herbatka z czystka może być podawana w podobny sposób jak zwykła herbata: osłodzona z cytryną, także z wanilią, miętą, cynamonem i różnymi innymi dodatkami. Czystek do picia można też łączyć ze zwykłą herbatą.
  • Czystek bywa też używany do płukania jamy ustnej.

 

Dla głodnych wiedzy

Wiesz już, co to czystek, gdzie kupić to zioło i jakie ma właściwości. Może zainteresują cię jeszcze następujące ciekawostki:

  • Produkt prezentowany przez nasz sklep internetowy to ziele czystka (czyli suszone liście itp.). Inny produkt związany z tą rośliną to żywica zwana ladanum, znana od starożytności. W dawnych czasach aby ją pozyskać z krzewów czystka, przepędzano przez nie owce, aby żywica zebrała się na ich sierści.
  • Czystek to po angielsku cistus, a herbata z czystka - cistus tea. Po francusku czystek to ciste, po niemiecku – Zistrosen.
  • Ze względu na podobieństwo do dzikiej róży, czystek znany jest też po angielsku jako rockrose – skalna róża.